Türkçe İngilizce

DUYURU

'Çorbada bizim de tuzumuz olsun' dedik, Çanakkale Terzioğlu Kampüsü'nden sonra Biga'da da ÇOMÜ öğrencilerine hem sabah hem gece çorba ikramına başladık...

Kampüste gece gündüz çorba

Eğitim öğretim yılının başından bu yana Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü'nde 3 ayrı noktada, Aralık ayı başından bu yana da Biga İktisadi İdari Birimler Fakültesi'nde sabahları çorba dağıtımı gerçekleştirdik, final haftasında da öğrencileri unutmadık. Final sınavları için sabahlara kadar ders çalışan öğrencilere, iki hafta boyunca çorba hizmeti sunduk. Vize haftasında olduğu gibi finallerde de Terzioğlu Kampüsü kütüphane önünde ve Biga İktisadi İdari Birimler Fakültesi'nde geceleri öğrencilere sıcak çorba ikramında bulunduk.

ÇORBA OLMASAYDI?

Final haftasında kütüphane önünde gerçekleşen çorba dağıtımı sırasında öğrencilere mikrofon uzatan Kurumsal İletişim Müdürümüz Yusuf Aydın, çorbaya olan ilginin nabzını tuttu. Öğrencilere sabahları ve özellikle geceleri çorbayla karşılanmanın nasıl bir duygu olduğu, çorba hizmetinin öğrenciler için ne ifade ettiği sorulurken, özellikle çorba ikramı olmasaydı yemek için neyi tercih edecekleri yönünde sorular yöneltildi. Öğrenciler, GESTAŞ'ın çorba ikramının hem maddi hem de manevi açıdan önemine değindi.

HEM KOLAYLIK HEM DE SAĞLIKLI BİR SEÇENEK

İlahiyat fakültesi öğrencisi Caner Bedirer: "Öğrenciler üşengeç olur. Yemek yapmak zor gelir. Özellikle sınav haftaları. Yemek konularında genelde sıkıntı var. Çoğu öğrenci bu çorbayı içerek öğününü tamamlıyor."

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğrencisi Elif Bilgili: "Bu küçücük çorba bile insana mutluluk verebiliyor. Hem de kolaylık. Dışarıdan bu şehre öğrenci olarak geliyorsunuz. Bu şehirde böyle hizmetler olduğu, öğrencilere sahip çıkıldığı, değer verildiğini görmek iyi geliyor."

İlahiyat öğrencisi Zuhal Aliyev: "Sırbistan'da yaşıyorum ama Arnavutum. Çanakkale'ye okumak için geldim. Çorba hizmeti çok güzel bir şey. Bizim ülkede böyle bir şey yok. Bence Türkler çorbasız yaşayamıyor. Ben bunu öğrendim. Pilav da öyle. Çorba hizmeti olmasa zannedersem öğünü kahve içerek geçiştirecektim. Çünkü en ucuz seçenek o."

Gazetecilik bölümü öğrencisi İrem Güneş: "Çorba olmadığı zamanlarda kafede tost yemeyi tercih ediyoruz ancak özellikle gece pek sağlıklı bir seçenek olmuyor. Geldiğimizde çorbanın kalmış olması ve alabilmemiz bizi mutlu etti. Güzel ve faydalı bir hizmet."

.

Biga İktisadi İdari Birimler Fakültesi'nde gerçekleşecek çorba ikramının ilk gününde öğrencilere çorbalarını Biga Kaymakamı Mustafa Can, Fakülte Dekanı Prof.Dr.Bünyamin Bacak ve Genel Müdürümüz Volkan Uslu sundu.

2017-2018 eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek ücretsiz çorba projesinin Çanakkale Terzioğlu Kampüsü'ndeki açılışını ÖSEM önünde gerçekleştirdik. Üniversite öğrencilerine ilk çorbalar, Genel Müdürümüz Volkan Uslu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal, tarafından takdim edildi.