Türkçe İngilizce

DUYURU

Ayvacık Gemimizi Baştan Aşağı Yeniledik

Ayvacık Gemimizi Baştan Aşağı Yeniledik

Tahta Koltuklar Kaldırıldı

Kış dönemine girilmesiyle dönemsel olarak gemi ve iskelelerimizde yenileme çalışmalarına başladık. Yolcularımızın talepleri doğrultusunda Ayvacık gemisinde ciddi yenilikler gerçekleştirdik. Çanakkale Boğazı'nda Çanakkale-Eceabat hattında hizmet veren Ayvacık gemimiz, yaz dönemi öncesi girdiği periyodik bakımının dışında yolcular için daha kullanışlı hale geldi. Teknik anlamda yenilenen, bakımdan geçen Ayvacık gemisinde yolculara ulaşımı daha konforlu hale getirecek en köklü değişiklik dış alan oturma grupları oldu. Geminin dış alanındaki tahta koltukların yerine, sefine tipi yeni araçlı feribotlarda kullanılan daha kullanışlı koltuklar monte edildi.

Yolcuların tahta koltuk yerine daha kullanışlı koltuklarda seyahat etme talebini dikkate alan şirketimiz, araç güvertedeki yayalara ayrılan kısımlardaki 4 ayrı bölüme de koltuk yerleştirildi. Bu sayede üst kata çıkmakta zorlanan yolculara, araç güvertede yayalara ayrılan kısımlarda oturarak yolculuk etme imkanı sağlandı.

AÇIK YOLCU ALANININ ÜSTÜ KAPANDI

Özellikle kış aylarında yaya yolcunun fazla olduğu bazı sefer saatlerinde kapalı alan yolcu salonunun yetersiz kalması durumu üzerine dış alanda da yeniliğe gidildi. Böylece dış alanda bulunan koltukların üzerleri branda ile kaplanarak yolcuların yağmurdan ve rüzgardan korunmaları sağlanacak. Böylelikle kış aylarında daha çok yaya korunaklı bir şekilde kapalı alanda seyahat edebilecek.

KOLTUK KILIFLARI YENİLENDİ

Kapalı alanlardaki koltuk kılıfları yenileriyle değiştirilirken zemin cilası, iç ve dış cephe temizliği, gemi yaya ve araç güverte zemin boyaması gibi işlemler gerçekleştirildi. Gemi içerisindeki yazılı ve görsel yönlendirmelerin de yenilendiği Ayvacık gemisi, yolcularımız için baştan sona daha konforlu hale getirildi. Ayvacık gemisinde sonradan hizmete giren mescitler de daha kullanışlı hale getirilerek daha ferah bir ibadet ortamı oluşturuldu.