Türkçe İngilizce

DUYURU

Genel Müdürümüz Volkan Uslu, Biga Meslek Yüksekokulu öğrencilerine tecrübelerini aktardı...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilere yönelik gerçekleştirilen söyleşi de üniversiteli gençlerin konuğu Genel Müdürümüz Volkan Uslu'ydu. Biga'daki okul binası salonunda yapılan söyleşiye Biga Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin Bacak, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Suat Uğur'un yanı sıra okul öğretim görevlileri katıldı.
Okul öğretim görevlilerinden Ergun Söylemezoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan söyleşide Genel Müdürümüz, öğrencilere deneyimlerini aktardı. Yaklaşık iki yıldır devam eden GESTAŞ Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra, öğrenim hayatında yaşadığı tecrübeleri öğrencilere aktaran Volkan Uslu, iş hayatında kendilerini bekleyenler hakkında gençlere tavsiyelerde bulundu.

Çanakkale'de doğan, büyüyen, Çanakkale'de yetişen bir birey olarak Çanakkale'ye hizmet etmekten gurur duyduğunu belirten Uslu, ağırlıkla Çanakkaleli öğrencilerin oluşturduğu okul öğrencilerine gelecekte hayal ettikleri, hedefledikleri yerde olmaları konusunda iyi dileklerde bulundu.
Tamamı yüksekokul öğrencilerinin oluşturduğu gençlere iş hayatında fark oluşturabilmek adına yapmaları konusunda tavsiyelerde bulunan Uslu, yabancı dil bilmenin iş hayatındaki önemine özellikle vurgu yaptı.
Neşeli bir ortamda, sohbet havasında geçen söyleşide öğrenciler, Genel Müdürümüze sorular yöneltti. Yakın bir zamanda iş hayatına atılacak gençlerin sorularının ana teması iş imkanı üzerineydi. Meslek Yüksekokullarının iş hayatında önemli rolü olduğuna dikkat çeken Genel Müdürümüz, özellikle staj döneminde gösterilen çabanın işe alımı hızlandırdığını dile getirdi.

Söyleşi sonunda Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin Bacak ve okul idarecileri, Volkan Uslu'ya katılımından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.
Elektrik ve Enerji, Bitkisel ve Hayvansal Üretim, Malzeme ve Malzeme İşleme Teknolojileri, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri, Gıda İşleme, Kooperatifçilik, İşletme Yönetimi, Yerel Yönetimler, Pazarama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları gibi bölümleri bünyesinde barındıran Biga Meslek Yüksekokulu'nda 2600'e yakın öğrenci eğitim görüyor.