Türkçe İngilizce

DUYURU

Online Bilet Yeniden Başladı...

Gökçeada ve Bozcaada yolcularımız biletlerini online olarak alabilecekler. Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada hattındaki geçişler için ister tabletten, ister pcden, ister mobilden https://online.gdu.com.tr adresine girerek, ya da 444 0 752'yi tuşlayarak çağrı merkezi üzerinden bilet alınabilecek.

Online bilet için: https://online.gdu.com.tr veya 444 0 752

Sefer tarifeleri için: http://www.gdu.com.tr/Sefer

ONLINE BİLET KURALLARI:

GEYİKLİ-BOZCAADA / KABATEPE-GÖKÇEADA

- Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada ve Gökçeada-Kabatepe hattında sefere 24 saatten az bir süre kala rezervasyon işlemi yapılmamaktadır. Yolcu isterse kredi kartı ile https://online.gdu.com.tr adresinden biletini satın alabilir.

- Sefere 24 saatten fazla bir süre olduğu durumlarda rezervasyon yapılabilmektedir. Ancak rezervasyon sefere son 24 saat kalana kadar bilete çevrilmelidir. Aksi takdirde rezervasyon iptal olur.

- Gişelerimizden sefer gününden önceki seferlere nakit satışımız yapılamamaktadır. Sefer gününden önceki seferlere sadece online bilet satışı yapılmaktadır.

- Geyikli-Bozcaada, Bozcaada-Geyikli hattında sefere 1 saat kalana kadar online bilet alımı yapılabilmektedir. Sefere son 1 saat kala online bilet satışı kapanmaktadır.

- Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında aktarma uygulaması geçerlidir. Aktarma geçerlilik süresi 6 saatle sınırlıdır. Aktarma yapılacak güzergahtaki gişeye 6 saatlik aktarma dilimi geçmeden önce PNR numarası bildirildiği takdirde ücretsiz geçiş hakkı kazanılır.

- Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında sefere 2 saat kalana kadar online bilet alımı yapılabilmektedir. Sefere son 2 saat kala online bilet satışı kapanmaktadır.

- Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında, online bileti olan yolcu, sefere 15 dakika kalana kadar gişeye PNR numarasını bildirmek zorundadır. Aksi takdirde bileti, iptal/iade koşullarına göre iptal olunur.

- Geyikli-Bozcaada, Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında bileti olan yolcu, bilet aldığı sefere katılmak istemediği takdirde, biletini iptal/iade koşullarına göre iptal edecektir. Biletini iptal eden yolcu, katılmak istediği sefere yeni online bilet alabilir ya da sıra usulüyle gişeden nakit ödeme yaparak sefere katılabilir.

- Kabatepe-Gökçeada, Gökçeada-Kabatepe hattında online bilet alımı esnasında 'gidiş-dönüş' tercih edilebilir.

- Geyikli-Bozcaada hattında ise 'gidiş-dönüş' seçimi yapılmamaktadır. Bozcaada dönüşlerinde sadece rezervasyon uygulaması mevcuttur.

İPTAL/İADE KURALLARI:

- Sefere 1 saat kala ve sonrasında yapılan iptallerde bilet ücreti iade işlemi yapılamamaktadır.

- Sefere 8 saat ile 1 saat kala arasında yapılan iptallerde bilet ücreti, yüzde 50 kesinti ile iade edilir.

- Sefere 8 saat kalaya kadar yapılan iptallerde bilet ücreti, yüzde 10 kesinti ile iade edilir.

BOZCAADA DÖNÜŞLERİ REZERVASYON KURALLARI:

- Tüm seferler, rezervasyon sistemiyle gerçekleşecektir.

- Bozcaada-Geyikli hattında sefere son 1 saat kalana kadar rezervasyon işlemi yapılabilmektedir.

- https://online.gdu.com.tr adresinden veya 444 0 752 çağrı merkezinden rezervasyon yapılmaktadır.

- Aynı plaka ile aynı gün sadece 1 kez rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyonlarını iptal eden yolcular, gün içerisinde sadece 1 kez daha rezervasyon yaptırabilmektedir.

- Rezervasyonlu yolcu, rezervasyon yaptırdığı sefer için, sefer saatine 10 dakika kalana kadar gişeden geçiş yapmadığı takdirde rezervasyon iptal olur.

- Bozcaada-Geyikli yönünde seferlerin tamamı rezervasyonludur. Bozcaada'dan 'gidiş-dönüş' bilet satın alınamaz, rezervasyon yapılamaz.

- Bozcaada-Geyikli hattında kamyon ve tır ile geçiş yapacak olan yolcular, rezervasyonlu yolcular sefere alındıktan sonra feribotlara alınmaktadır. (Yaz döneminde tır-kamyon-otobüs tipi araçların adaya girişlerine trafik komisyonu tarafından izin verilmektedir.)