Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgi bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...
Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Çanakkale Turgut Reis Ortaokulu, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin kullanımı için hazırlanan bilgisayar sınıfını faaliyete geçirdi. GESTAŞ tarafından yaptırılan 'Bilgisayar ve Kodlama Sınıfı'nın hizmet açılışına İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, eğitime katkılarından dolayı Gestaş ve İl Özel İdare'ye teşekkür ederken, bu tip teknolojik imkanlarla eğitim standartlarının Avrupa standartlarını yakaladığını kaydetti.

DÜNYADAKİ AKRANLARIYLA AYNI İŞLERİ BAŞARIYORLAR

Osman Özkan, “Eğitim ortamlarının gelişmesinde ve güzelleşmesinde katkıda bulunanlara, İl Özel İdaremize, Gestaş’ımıza teşekkür ediyorum. Geleceğimiz, umudumuz, her şeyimiz çocuklarımız icin. Eğitim adına ne yapılsa az olduğunu biliyoruz. Gençlerimizden toplumun öncü, önde gelen isimleri olarak yetişmelerini istiyoruz. Dünyadaki akranlarıyla yarışacak güçleri var. Her şey ellerinin altında. STEMM Laboratuarı’nda dünyadaki akranları neler yapıyorsa bizim çocuklarımız da onları yapmaya başladılar” ifadelerini kullandı. 

İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü ve Gestaş Genel Müdürü Volkan Uslu, yeni bilgisayar ve kodlama sınıfının okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.

Köklü, Özkan ve Uslu, Turgut Reis Ortaokulu'na geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Gestaş tarafından kurulan STEMM Laboratuarı Sınıfını da ziyaret etti. Okul Müdürü Şule Yıldızoğlu, özellikle STEMM laboratuarının eğitime olan katkısından bahsederken, çalışmalar ve gelinen nokta hakkında bilgilendirmede bulundu.

KODLAMA EĞİTİMİYYE ÇOCUĞUN BİLİŞİMSEL DÜŞÜNME BECERİLERİ GELİŞİYOR

Ortaokul öğrencilerinin müfredatında yer alacak kodlama eğitimiyle bilgisayarda yazılım, uygulama ve web sitesi oluşturmak mümkün olabiliyor.  Bu temel bilgi öğrenildiğinde, öğrenciler bilgisayarda yazılım, uygulama ve web sitesi yapma konusunda bilgiler ediniyor. 

Uzmanlara göre, küçük yaşta kodlama eğitimi almak çocuğun bilişimsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştiriyor. 

Martı