Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgi bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...
Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) sona erdi. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuara 100’den fazla ülkeden 700’ü aşkın davetli tur operatörü katılım gösterdi.

Çanakkale, ilin tüm kurumlarıyla fuarda temsil edilirken ilin deniz ulaşım şirketi olarak bizler de Çanakkale Valiliği'nin 2018 Troya Yılı ve Troya Müzesi temalı standında yerimizi aldık. Çanakkale Valiliği himayelerinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan Troya ve Çanakkale tanıtım temalı stant alanı gün boyunca pek çok ziyaretçiyi ağırlarken bizler de iş ortağımız Dentur Avrasya Grup ile birlikte Ayvacık(Küçükkuyu)'dan başlattığımız Midilli seferlerimizin tanıtımını gerçekleştirdik.

Çanakkale Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO), Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA), GESTAŞ, Dentur Avrasya, Troya Müzesi, Çanakkale Ticaret Borsası, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası gibi kurumların yer aldığı fuarda, Çanakkale'nin tüm kültürel değerlerine vurgu yapıldı. 

2018 yılında 85 ülkeden 5 binin üzerinde katılımcı ile 50 binin üzerinde ziyaretçinin katıldığı EMITT Fuarı’na bu sene de ilgi yoğundu. EMITT organizasyonu ile dünya çapında turizm profesyonelleri ve tatil tüketicileri, İstanbul’da buluşurken 100'ü aşkın ülkeden 700'ü aşkın tur operatörünün katıldığı fuar, 4 gün sürdü ve 3 Şubat 2019’da sona erdi. Fuardaki ziyaretçi yoğunluğu, 2019 yılının turizm açısından bir hayli hareketli geçeceği izlenimini verdi. Martı