Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgi bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...
Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

GESTAŞ Deniz Ulaşım kurum içi eğitim etkinlikleri kapsamında şirketimiz bünyesinde görev yapan DPA Rıza Çetin tarafından ofis personellerimize yönelik ISM Kod bilgilendirme eğitimi gerçekleştirildi. Yaklaşık iki hafta süren eğitimde kademeli olarak 65 personelimiz, ISM kod hakkında değişen yönetmeliklerle ilgili bilgilendirildi. 
Yönetim binamızda, DPA Rıza Çetin tarafından gerçekleştirilen eğitimde ISM Kod nedir ve amacı, ISM Kod’un çıkış nedeni, tarihsel gelişimi, ulusal ve uluslararası mevzuatlar, ISM Kod’un gereklilikleri, uyulması gereken kuralları gibi başlıklara değinildi. 
Uluslararası güvenli yönetim kodu anlamına gelen ISM kod, gemilerin güvenli olarak yönetimini ve işletilmesini sağlamak, denizleri ve çevreyi kirlilikten korumak için uluslararası denizcilik örgütü (IMO) tarafından kabul edilen kurallardır. Uluslararası sularda ticaret yapan tüm gemiler bu kuralları sağlamak ve ISM ile ilgili DOC (şirket uygunluk belgesi) ve SMC (gemi emniyet belgesi) belgeleri almak zorundadır. 
ISM kapsamı içinde; güvenli yönetim sistemi el kitabı, planlı bakım tutum, gemi operasyon ve acil durum prosedürleri, şirket talimatları ve diğer yardımcı el kitapları (risk değerlendirmesi, insan kaynakları, organizasyon kitabı vb)  gibi dökümanlar şirketimizde uygulanmaktadır. ISM kodunun önemi, işletmemiz tarafından benimsenirken düzenlenen farkındalık ve bilgilendirme eğitimleriyle de personellerimize iletilmektedir.

Haber Görselleri

  • Personellerimize yönelik ISM Kod eğitimi gerçekleştirildi
  • Personellerimize yönelik ISM Kod eğitimi gerçekleştirildi
Martı