Martı
Bulut

Gestaş'tan

Hayatı Kolaylaştıran Teknoloji

Gestaş, Kurumsal anlamda değişim ve yenilenme süreciyle eşzamanlı olarak başlattığı

teknoloji hamlesini tamamen destekleyen bütün yenilikleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Bulut
Bulut
Martı

Yaya ya da araç kartı sahibi olarak Gestcard’ın

size sunduğu indirimlerden faydalanabilir ve daha uygun

fiyatlarla Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapabilirsiniz.

Araç ve Yayalar İçin Geçiş İndrimi

Yaya geçişlerinde Gestcard’ı tercih eden yolcularımız için öğrencilere (25 yaş altı) %75, 65 yaş üstü yolcularımıza %50, tam yayalara %10 indirim avantajı…

Araçlı geçişlerde; Bireysel Gestcardlı yolcularımız için %15, kurumsal firmalarımız için ise ön ödemede %15, avanslı ödemelerde %10'a varan indirim avantajı...

Ayrıntılı Bilgi
Online İşlem Kolaylığı

Gestcard Öğrenci ve 65 Yaş Üstü Yaya Kart Başvurusu...

Gestcard Bilgi Güncelleme İşlemleri...

Bireysel Gestcard Bakiye Yükleme...

İptal ve Bakiye İade İşlemleri...

Online İşlemler
Martı

Gestcard

GESTAŞ, gişelerin tam otomasyonunu sağlayan ve yeni teknolojilerin bir ayağı olan Gestcard’ı hizmete sunmuştur. Avantajlı kampanyalar, indirimler ve çeşitli sürprizler sunacak olan Gestcard’ı, Çanakkale Gestcard Başvuru Noktası'ndan hafta içi mesai saatleri içersinde temin edebilirsiniz. Başvuru için gerekli evrakları ise, haftanın her günü Çanakkale ve Lapseki İskelesi'ne teslim edebilirsiniz.

Gestcard yaya ve araç kartları

Gestcard yaya ve araç kartı almak artık çok kolay... Gestcard Öğrenci ve 65 Yaş üstü yaya kartı almak için online başvuru yapabilirsiniz.  Gestcard tam yaya kartını ise tüm gişelerimizden temin edebilirsiniz.. Araç kartı almak için ise, başvuru evrakları ile birlikte hafta içi mesai saatleri içersinde Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktasına başvurabilirsiniz. Plakanıza tanımlı Gestcard hesabınıza yükleme yaptığınız anda indirimli geçiş sağlayabilirsiniz.

Gestcard Yaya Kartı Yükleme

Gestcard Tam Yaya Kartı, Gestcard Öğrenci Kartı ya da 65 Yaş üstü kartına, GESTAŞ gişelerinden 10,00 TL ve katları bedellerde bakiye yüklenmesi yapabilirsiniz. Bakiye anlaşmazlıkları durumunda beyan etmeniz için bakiye yüklenmesi yaptıktan sonra size verilen mali onaylı fişi lütfen saklayınız.

Gestcard Yaya Geçişi

Gestcard Tam Yaya Kartı, Gestcard Öğrenci Kartı ya da 65 Yaş üstü kartı sahipleri, yeterli bakiyeleri olduğu takdirde iskelerimizde bulunan turnikeler üzerindeki Gestcard okuyucularına kartlarını 5 cm. yaklaştırarak yada kart okuyucunun üzerine kartını yerleştirerek geçiş yapabilir.

Gestcard Araç Kartı Yükleme

Gestcard sahipleri tanımlı araç plakalarına GESTAŞ gişelerinden 100 TL ve katları bedellerde bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Kurumsal Gestcard sahibi firmalar ise Gestcard hesaplarına çeşitli yöntemlerde yükleme yapabilmektedir. 

Gestcard Araç Geçişi

Gestcard Araç Kartı sahipleri Çanakkale Boğazı, Gökçeada ve Bozcaada ile Güney Marmara adalar hattında, araç plakasına göre özel olarak tanımlanan ve ön ödeme sistemiyle gişelerde nakit para yerine geçen Gestcard hesapları ile geçiş yapabilmektedir. Gestcard araç kartı, bir indirim hesabı olup fiziki bir kart gerektirmez. Plaka Tanıma Sistemi (PTS) sayesinde aracınızın plakası otomotik olarak okunur ve kartsız geçişiniz sağlanır.

Ayrıntılı bilgi için; gestcard.com.tr

Tam Yaya Geçiş Kartı

Tam Yaya Geçiş Kartı, sahiplerine yüzde 10 indirim avantajı sağlayan bir kart çeşididir. Gestcard Tam Yaya Kartı başvurunuzu nüfus cüzdanı bilgilerinizle gişelerimize başvurarak 1 dakika içinde temin edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için; gestcard.com.tr

Öğrenci Geçiş Kartı

Öğrencilere ön ödemeli indirimli geçiş imkânı sağlayan Gestcard Öğrenci Geçiş Kartı ile boğaz hatlarında 7.50 TL’ye, Kabatepe-Gökçeada Hattı'nda (Gidiş-Dönüş) 20 TL'ye, Geyikli-Bozcaada Hattı'nda ise 20,00 TL'ye (Gidiş-Dönüş) geçiş yapılabilmektedir. Nüfus Cüzdanı bilgileriniz ve Geçerli Öğrenci Kimlik Kartı fotokopisiyle veya E-Devlet'ten aktif öğrenci belgesi ile Online İşlemler menüsünden ya da başvuru formuyla mesai saatleri içerisinde Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Merkezi'ne ulaşarak birkaç dakika içinde kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için; gestcard.com.tr

65 Yaş Üstü Yaya Kartı

65 yaş üstü yolcularımıza indirimli geçiş sağlayan 65 Yaş Üstü Gestcard, yüzde 50'ye varan indirim avantajı sunmaktadır. 65 Yaş Üstü Gestcard başvurunuzu kimlik bilgileriniz ile hafta içi mesai saatleri içerisinde (09:00-18:00) Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktası'na gerçekleştirebilir ve kısa sürede kartınızı alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için; gestcard.com.tr

Kurumsal Gestcard Araç Kartı

Firmalar için indirimli geçiş sağlayan Kurumsal Gestcard, yüzde 15 ile yüzde 10 arasında değişen indirim avantajı sağlamaktadır. Ön ödemeli Kurumsal Kartlar yüzde 15 indirim avantajı sağlarken, avanslı kartlar ise yüzde 10 oranında indirim avantajı sağlamaktadır. Kurumsal kart başvurusu için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir; avanslı veya ön ödemeli sözleşme imzalamak, vergi levhası, varsa K1 veya C2 belgesi ve araç ruhsat fotokopileri.

Ayrıntılı bilgi için; gestcard.com.tr

Bireysel Gestcard Araç Kartı

Bireysel araçlı yolcular için tüm hatlarımızda %15 indirimli geçiş avantajı sağlamaktadır. 

​-Gestcard Bireysel Araç Kartları için: otomobil, karavan, traktör, kamyonet  (1 - 3.5 ton veya 3.5 - 6 ton), otobüs, minibüs (8-18 kişilik), midibüs (19--32 kişilik) cinsi araç sahibi, 1. İkameti Çanakkale olan yolcularımız için tanımlanabilmektedir. İkametinin Çanakkale olduğunu gösteren belgesini ibraz etmeyen otomobil, karavan, traktör, kamyonet  (1 - 3.5 Ton veya 3.5 - 6 Ton), otobüs, minibüs (8-18 kişilik), midibüs (19-32 kişilik) cinsi araç sahibi yolcularımız, Gestcard kampanyasından faydalanamamaktadır. Yolcularımız, kimlik ve araç ruhsatlarıyla; kimlik ve araç ruhsatına ek olarak 1. ikametlerinin Çanakkale olduğunu gösteren belge ile Lapseki iskelesine veya Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktası'na kart başvurularını yapabilirler.

Bireysel kart almak isteyen diğer (kamyon, tır) cinste araçlara sahip yolcularımız ikamet zorunluluğu olmadan Lapseki İskelesi'nden veya Çanakkale İskelesi Gestcard Başvuru Noktası'ndan kart başvurularını yaparak indirimli geçiş hakkına sahip olabilirler.

-Şahıs Firmaları/ Şahıs Şirketleri Başvurusu için: Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'ndan alınan  oda sicil kayıt sureti (Faaliyet Belgesi), kaç araç için başvuru yapılıyor ise tüm araçların ruhsat fotokopileri, doldurulmuş ıslak imzalı Gestcard Sözleşmesi.

Ayrıntılı bilgi için; gestcard.com.tr