Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

2020 yılı içerisinde 3’ü filomuzda kiralık olarak bulunan toplam 6 gemiyi satın alarak bünyesine katan şirketimiz, 2020 yılında başlanan bu büyüme hamlelerini, 2021 yılının ilk aylarında da sürdürüyor. 11 yıldır filomuzda kiralık olarak hizmet veren Avşa Adası gemisi, bundan böyle şirketimizin öz malı olarak hizmet vermeye devam edecek. Böylelikle 2020 yılı başından buyana şirketimizin kendi öz kaynaklarıyla satın aldığı gemi sayısı 7’ye yükseldi. 
Avşa Adası gemisinin satışı için Ocak ayında gerçekleşen ihaleye katılan şirketimiz, Avşa Adası gemisinin yeni sahibi oldu. Böylelikle Genel Müdürümüz Mahir Sevinç yönetiminde şirketimiz, 2020 yılı başından buyana toplamda 7 gemiyi öz kaynaklarıyla bünyesine katmış bulundu. 
Genel Müdürümüz Mahir Sevinç, gemi satın almalarıyla ilgili geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği basın toplantısında, şirketimizin gemi satın alma kararlarını verirken iki metot izlediklerinin üzerinde durmuştu. Bunlardan biri de finansal havuzumuzdaki ciromuzu, karımızı içeride tutacak, giderimizi azaltacak adımlardı. Şirketimiz, daha önceki satın alma örneklerinde olduğu gibi, filosunda kiralık olarak hizmet veren bir gemiyi daha satın alma yöntemiyle bünyesine kattı.  
ŞİRKETİMİZE AİT GEMİ SAYISI 6’DAN 13’E YÜKSELDİ
2020 yılı içerisindeki tüm gemi satın almalarını kredi kullanmadan kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştiren şirketimiz, Avşa Adası’nı da yine aynı şekilde hiç kredi kullanmadan satın aldı. 6’sı 2020 yılı içerisinde olmak üzere toplamda gerçekleştirilen 7 gemi satın almasıyla, GESTAŞ’ın kendisine ait gemi sayısı 6’dan 13’e yükseldi. Şirketimiz, 8’i kiralık olmak üzere 21 gemiyle Çanakkale Boğazı, Güney Marmara Hattı, Gökçeada ve Bozcaada’da hizmet vermeye devam ediyor. 

Martı