Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgi bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...
Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Rus basınının önde gelen kuruluşlarının temsilcileri, Marmara Bölgesi'ne yapacakları turistik gezi kapsamında 2. gün programında Çanakkale ziyaretlerini gerçekleştirdi. Gelibolu'daki Rus Anıtı, Biga Parion Antik Kenti, Çanakkale Kordon Truva Atı, Troya Müzesi ve Troya Örenyeri'ni ziyaret etme şansı bulan gazetecileri, Gelibolu ziyareti sonrası Boğaz geçişinde filomuza ait Çanakkale gemisinde ağırladı. Kaptan köşküne çıkan, dümene geçerek poz veren Rus gazeteciler, Boğaz'ın eşsiz güzelliğine hayran kaldı. Feribotun kullanımıyla ilgili kaptanlarımızdan bilgi alan Rus basın mensupları, güverteye çıkarak martılara simit attı; Boğaz'ın keyfini doyasıya çıkardı. 

Haber Görselleri

  • Rus basınından Çanakkale'ye ziyaret
  • Rus basınından Çanakkale'ye ziyaret
Martı