Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Gökçeada'da yaşayan 10 yaşındaki Mehmet Akif Ataman, Gestaş feribotu kaptan köşküne çıkarak kaptanlık isteğini bir anlık da olsun gerçekleştirdi. Ancak Minik Mehmet Akif'in kaptan köşküne çıkma hikayesi, bir hayli ilginçti. Gökçeada'da, teyzesiyle birlikte yaşayan Mehmet Akif Ataman, bir tedavi süreci için Çanakkale'ye gitmek üzere Gökçeada feribotunda seyir halindeydi. Minik yolcumuz, Çanakkale'deki tedavi sürecinde MR çekilmek zorundaydı. Ancak kendisi MR cihazına girmekten oldukça çekiniyordu. Teyzesi onu ikna etmekle uğraşıyordu.

'KAPTAN OLACAKSIN' DEYİNCE İKNA OLDU

Bu ikna süreci bir hayli zorlu olunca, teyzesi Mehmet Akif'i ikna edebilmek için mürettabatımızdan yardım istedi. Bizler de MR cihazına girmekten korkan Mehmet Akif'i ikna etmek için her yolu denedik. İkna çabaları sırasında kaptan köşküne ve kaptanlığa merak ettiğini belirten Mehmet Akif'i, kendisini kaptan köşküne çıkaracağımız ve temsilen kaptanlık yaptıracağımız sözünü vererek ikna ettik; Mehmet de bize MR çektireceğinin sözünü verdi.

MİNİK SÜVARİ OLDU, GEMİYE HAREKET EMRİ VERDİ

Bir gün sonra Gökçeada'ya dönüşte Mehmet Akif, Gökçeada 1 gemisine bindiğinde kendisine verdiğimiz sözü tuttuk. Kaptan köşküne çıkan minik Gökçeadalı yolcumuz, kaptan ağabeylerinden temsilen de olsa kaptanlık koltuğunu devraldı. Geminni limandan kalkışı esnasında, o anı daha iyi yaşayabilmesi adına gemi mürettabatıyla telsiz konuşması gerçekleştirdi; gemiye kalkış komutu verdi. Zaman zaman dürbünüyle etrafı izleyen minik süvari, Gökçeada'yı da uzun uzun gemi düdüğü çalarak selamladı.

Minik süvari Mehmet Akif Ataman'ın bize verdiği sözü tutup tutmadığını, MR çektirip çektirmediğini sormadık; yaşadığı kaptanlık keyfi yarım kalsın istemedik. Ama biliyorduk ki; Mehmet Akif de bize verdiği sözü tutmuştu.

Haber Görselleri

  • Gökçeadalı minik Mehmet kaptan oldu, bu sayede MR çekilmeyi kabul etti
  • Gökçeadalı minik Mehmet kaptan oldu, bu sayede MR çekilmeyi kabul etti
  • Gökçeadalı minik Mehmet kaptan oldu, bu sayede MR çekilmeyi kabul etti
Martı