Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

2020 yılı içerisinde planlanan yatırımlarımızla ilgili çalışmalarımızı hızlandırırken; yatırımlarımızla ilgili yönetimimiz, Çanakkale Valisi ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Orhan Tavlı’nın liderlik ettiği bir heyetle, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Sayın Yalçın EYİGÜN’ü Ankara’daki makamında ziyaret etti. 
Geçtiğimiz hafta yöneticilerimizle birlikte Kilitbahir İskelesi’nde düşünülen yatırımlarla ilgili alanda tespitlerde bulunan Genel Müdürümüz Mahir SEVİNÇ, geçtiğimiz Pazar günü bir dizi program için Çanakkale’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit TURHAN’a, Boğaz’ı geçiş esnasında gemimizde Kilitbahir yatırımlarıyla ilgili brifing vermiş, bu hattı daha verimli hale getirmek için düşünülen projeler hakkında bilgilendirme yapmıştı. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Sayın Naci AĞBAL, Çanakkale milletvekilleri Sayın Bülent TURAN ve Sayın Julide İSKENDEROĞLU’nun da yer aldığı görüşmede, Bakan TURHAN verdiği talimatıyla Kilitbahir konusunun hızlı bir şekilde ele alınmasını istemişti. 
KİLİTBAHİR YATIRIMLARI, ALTYAPI YATIRIMLARI GENEL MÜDÜRÜ’NE AKTARILDI
Sayın Bakanımız Mehmet Cahit TURHAN’ın talimatı sonrası yönetimimiz, Sayın Valimiz Orhan TAVLI’nın başkanlığında Genel Müdürümüz Mahir SEVİNÇ, İskeleler ve Operasyon Grup Müdürümüz, Yapı İşleri Müdürümüzün de yer aldığı bir heyetle, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Sayın Yalçın EYİGÜN’ü makamında ziyaret etti. Şirketimiz ve faaliyetlerimizle ilgili genel bilgi verdiğimiz Sayın EYİGÜN’e, özellikle Çanakkale-Kilitbahir hattını daha verimli hale getirecek projelerle ilgili detaylar aktarıldı. Özellikle yaz sezonunda küçük otomobil yolcularının kullandığı, Boğaz’ın en kısa hattı olduğu için çok fazla tercih edilen Çanakkale-Kilitbahir hattını daha verimli hale getirecek, iskelelerin daha kullanışlı olmasını sağlayacak, deniz ulaşımını hızlandıracak yatırımlar konusunda hemfikir olundu.
Yönetimimiz, Ankara temasları sırasında Denizcilik Genel Müdürü Sayın Ahmet Selçuk SERT ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Sayın Salim ÖZPAK’a da nezaket ziyaretlerinde bulundu.

Haber Görselleri

  • Yönetimimizden Kilitbahir yatırımları için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na ziyaret
  • Yönetimimizden Kilitbahir yatırımları için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na ziyaret
Martı