Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Gestaş Deniz Ulaşım olarak hizmet kalitemizi artırmak amaçlı son dönemde yaptığımız yatırımlara iskelelerimizi de ekledik. 12 milyon TL’lik kısmı Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi olmak üzere 20 milyon TL’lik yatırımla mevcut Gelibolu İskelesi ve Lapseki İskelesi’ni yeniledik. Çanakkale Boğaz hattında en çok araç yoğunluğunun yaşandığı Gelibolu-Lapseki hattındaki iki iskelenin yeni haliyle, boğaz ulaşımı hızlandı. 
NELER YAPTIK?
Gelibolu İskelesi’nin rampa sayısı artırıldı, iskele alanı genişletildi. Böylece Gelibolu İskelesi’ne yanaşacak gemilerin, bir başka gemiyi bekleme süreleri ortadan kalkmış oldu. Gemilerin daha hızlı doldur-boşalt yapmasıyla şehir içi trafiği de rahatladı. 
Lapseki İskelesi’nde de yine 2019 yılı içerisinde zemin güçlendirme, iskele sahası genişletme, rampa sayısı artırma yatırımları gerçekleşti. Son olarak iskeleye yeni bir yolcu salonu, gişe ve idari bina yapılarak modern bir görünüm kazandırıldı. Lapseki iskelesi araç girişi için yan yol oluşturularak şehir içi trafiğinin oluşmasının önüne geçildi. 
İyi yolculuklar dileriz. 

Haber Görselleri

  • Lapseki ve Gelibolu İskelesi yenilendi
  • Lapseki ve Gelibolu İskelesi yenilendi
Martı