Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Ülkemiz genelinde koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler artarken Çanakkale'de de halk sağlığı için çalışmalar devam ediyor. 

Sağlık Bakanlığımız tarafından Koronavirüs (Covid-19) moleküler tanı testlerini yapmak için yetkilendirilen merkezlerden biri olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Çanakkale Milletvekillerinin desteği ve Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve şirketimizin de katkılarıyla hayata geçirilen hızlı real-time PCR kitleri ile 24 saat kesintisiz faaliyet göstererek 8 ile 24 saat arasında günde ortalama 380 test sonuçlandırarak vatandaşlarımıza hizmet veriyor.

Sağlık Bakanlığımız tarafından gönderilen hızlı real-time PCR kitlerinin yanı sıra Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve şirketimizin desteğiyle alınan ikinci real-time PCR cihazı ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı daha donanımlı hale getirildi; iki cihazla birlikte testleri sonuçlandırma süreleri bir hayli kısaltıldı. 

Tüm biyogüvenlik önlemlerinin alındığı, birbirinden tamamen ayrılmış alanlarda işlem yapan alanında uzman 1 profesör, 1 öğretim görevlisi ve 5 teknik personelin görev yaptığı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda Prof. Dr. Alper Akçalı ve Öğretim Görevlisi Dr. Aslı Kiraz gözetim ve denetiminde çalışmalar mesai kavramı gözetmeksizin devam ediyor.

Çalışanların kişisel koruyucu ekipmanlar ve iyi laboratuvar uygulamaları altında görev yaptığı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda 20 Nisan 2020 tarihine kadar il genelinden gelen 1382 adet numune analiz edilerek çıkan sonuçlar ve testler, kalite kontrol adımlarında yeterlilik sağladıkları görülerek raporlanıyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarı aynı zamanda hastane içerisindeki diğer klinik örneklerin mikrobiyolojik analizlerini de yürütüyor. 

Bizlerin sağlığı için canla başla emek veren tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimize sunarız. 

Sağlıklı günler dileriz. 

#EvdeKal #EvdeHayatVar

Haber Görselleri

  • Çanakkale'ye şirketimiz katkılarıyla 2. test cihazı kazandırıldı
  • Çanakkale'ye şirketimiz katkılarıyla 2. test cihazı kazandırıldı
Martı