Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgi bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Resim Yüklenemedi

Antik dönemin izlerini taşıyan ABORA IV, Çanakkale’de

Alman arkeolog Dr.Görlitz tarafından tasarlanan ve antik dönemin gemicilik teknikleriyle inşa edilen kamış tekne, şirketimiz organizasyonuyla Türkiye’deki ikinci durağı olan Çanakkale’ye geldi.

Resim Yüklenemedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, Çanakkale’deydi

Bakan Varank, en büyük ortağı olduğumuz Çanakkale Teknopark Yerleşkesi ve bir dizi açılış için Çanakkale’deydi. Çanakkale Boğaz hattı geçişlerinde feribotumuzu kullanan Bakan Varank’a Genel Müdürümüz Volkan Uslu eşlik etti. Sayın Bakanımız, yolcularla sohbet etti, martılara simit attı; dönüş yolunda sohbet ettiği gençlere “Öğrenci kartıyla gemiyle karşıya 80 kuruşa geçiyormuşsunuz. Bir hayli hesaplı kullanıyorsunuz” sözleriyle takıldı. 

Resim Yüklenemedi

Adalar GESTAŞ ile güzel

Anakaraya bağlantısı olmayan adalarda en önemli unsur ulaşımdır kuşkusuz. Çanakkale’nin iki turistik merkezi Gökçeada ve Bozcaada’nın araç ve yolcu taşımacılığıyla ulaşımını sağlayan GESTAŞ olarak, bunu son derece önemsiyoruz. Son iki yılda özellikle adalara yaptığımız yatırımlarla bunu net bir şekilde ortaya koyduk. Nasıl mı?

Resim Yüklenemedi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama videomuz yayında...

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel bir videoyla kutladık. Şirketimizde görev yapan 3 kaptanın, kaptanlık mesleğini seçmelerinde önemli rol oynayan lise öğretmenlerini anlattığı video, sosyal medya hesaplarımızda yayında...
Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

ÖZEL SEFERLE HAYATA TUTUNDULAR

Gökçeadalı dört hasta, iki gece üst üste gerçekleştirdiğimiz özel feribot seferleriyle hızla anakaraya taşındı; müdahaleleri zamanında gerçekleşti.

Çanakkale'nin iki adasında deniz ulaşımını sağlayan şirketimiz, Cuma ve Cumartesi geceleri ambulansla Çanakkale merkeze acil sevk edilmesi gereken dört hasta için özel seferler yaptı. 

Gökçeada'da yaşayan dört kişi, sağlık problemleri nedeniyle hastaneye kaldırılırken Gökçeada'da yapılan ilk kontrolleri sonrası bu dört hastanın acil olarak Çanakkale'ye sevki gerekti. Çanakkale'nin adaları Gökçeada ve Bozcaada'da deniz ulaşımını sağlayan şirketimiz, ilk gece saat 23.30 sıralarında Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevki için bilgi gelen iki hasta için sefer hazırlarına başladı ve 10 dakika içerisinde yaptığımız seferle iki Gökçeadalı hasta, önce özel seferle Kabatepe'ye ardından yine Boğaz hattında da hızlı bir seferle Çanakkale İskelesi'ne ulaştırıldı. Bir sonraki gece de yine iki Gökçeadalı hasta için saat 01.25'te özel sefer gerçekleştirildi. Hızlı bir şekilde gerçekleştirilen ada ve Boğaz seferinin ardından Çanakkale Devlet Hastanesi'ne ulaştırılan dört hastanın, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Yolcularımıza acil şifalar dileriz. 


Martı