Martı

GESTAŞ HAKKINDA GELİŞMELER

Kurumumuz hakkındaki haberler ve faaliyetlerimizle ilgili bilgilendirmelere bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Tüm Haberleri Görüntüle

Martı
Bulut
Bulut
Bulut
Resim Yüklenemedi

Koronavirüs salgınıyla mücadelede tek yürek olan Çanakkale’de, Vali Orhan TAVLI başkanlığında kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu kapı kapı yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi, GESTAŞ Deniz Ulaşım, Çanakkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Terzioğlu Vakfı, hayırsever vatandaşlarımızın ve STK'ların katkıları ve destekleriyle hazırlanan temel gıda ve temizlik malzemelerinden oluşan yardım kolileri, Vefa Sosyal Destek Çalışma Grubu tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor.
Çanakkale Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından ilimiz merkezi ve merkeze bağlı köylerde 65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan ve ihtiyaç sahibi toplam 1426 aileye temel gıda ve temizlik malzemeleri yardımı yapıldı.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü'nde Vefa Sosyal Destek Çalışma Grubu’nun çalışmaları için başta Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve Çanakkale Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, AFAD, Kızılay, Jandarma, Emniyet personeli ve gönüllüler olmak üzere tüm paydaş kurumlar gece gündüz görev yapmaya devam ediyor.

65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olup, hizmetini karşılayacak kimsesi olmayan vatandaşlarımızın hizmetini yerine getirmek üzere oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları, büyük bir özveri ve fedakarlıkla bu görevlerini sürdürüyor. Uygulamanın başladığı 22 Mart 2020 tarihinden, 8 Nisan 2020 tarihine kadar 25 bin 120 vatandaşımızın isteği, talebi, hizmeti, Vefa Sosyal Destek Gruplarında görevli personeller tarafından yerine getirildi.

Vefa bizden, tedbir sizden! Sen yeter ki Evde Kal!

Evde Kal Türkiye! Evde Kal Çanakkale!


Haber Görselleri

  • Biz bize yeteriz Çanakkale!
  • Biz bize yeteriz Çanakkale!
  • Biz bize yeteriz Çanakkale!
Martı